Портал «Електронна мережа архівів Київщини» (функцію котрого виконував технологічний сайт «Платформа інформаційних технологій»), забезпечував доступ співробітників Державного архіву Київської області до інструментів та функціоналів інформаційно-комунікаційної системи «ПОЛІДАР», а відвідувачам – надавав зручний сервіс для глобального пошуку відкритої інформації на сайтах архівних установ Київської області.

Інструментарій системи «ПОЛІДАР» дозволив архівістам у віртуальному середовищі створити ряд інноваційних для архівної галузі функціоналів: інтерактивні сайти, веб-доступні довідники, каталоги та описи фондів з пошуковими системами, прогресивну систему документоведення on-line для архівних установ, ділові щоденники, і т.д.

Про свої творчі досягнення щодо інформатизації архівної сфери та забезпечення користувачів сучасним сервісом, співробітники Державного архіву Київської області звітували на різних фахових зібраннях.

Так, на Міжнародній науково-практичній конференції «Історико-культурна спадщина: збереження, доступ, використання», організованої під егідою міжнародного проекту InterPARЕS Trust, яка проходила 7–9 квітня 2015 року на базі кафедри історії та документознавства Гуманітарного інституту Національного авіаційного університету, перехресна доповідь заступника директора-головного зберігача фондів Бойко Г.В., кандидата історичних наук, начальника відділу використання інформації документів Бєлої О.М. та магістранта НТУУ «КПІ» Товкача І.О. викликала неабиякий інтерес учасників конференції, і за результатами обговорення доповідей та проведених дискусій ухвалено ряд рекомендацій, одна з них наступна:

- відзначити ефективність інформаційно-комунікаційної системи «ПОЛІДАР», яка діє в мережі архівних установ Державного архіву Київської області. Звернутися до Державної архівної служби України з пропозицією використовувати «ПОЛІДАР» в системі державних архівів України для організації електронного документообігу /детальніше 3/.

Проте, не судилося: Мережа наказом фактично ліквідована, а прогресивне on-line документоведення – заборонено (замість того щоб перенаправити результуючий контент діловодства – скановані документи, на сервер Державного архіву Київської області для зберігання)…

Бажаючі можуть ознайомитись з текстами доповідей: Бойко Г.В.; Бєлої О.М.; Товкача І.О. на вищевказаній конференції.